Tüketici Hakları - İptal, İade Koşulları
 

Tüketici Hakları - İptal, İade Koşulları

TÜKETİCİ HAKLARI –İPTAL İADE KOŞULLARI

1-GENEL:
1.1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda hizmet aldığınız takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.2.Alıcılar, satın aldıkları hizmetin satışı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 

2-İPTAL KOŞULLARI

Kayıt ve konaklama ve transfer ücretleri iadesi ile ilgili olarak;

2.1-05 Ocak 2016 tarihine kadar bildirildiği taktirde ödedikleri ücretlerin tamamı,

2.2-05 Ocak 2016 – 05 Şubat 2016  tarihleri arasında bildirildiği taktirde ödedikleri ücretlerin %50 si iade edilecektir.

2.3-İadeler kongre bitiminden sonraki 1 ay içerisinde gerçekleştirilebilecektir.

2.4- Şubat 2016 tarihinden sonra bildirilen  iptaller dikkate alınmayacaktır.

 

3-CAYMA HAKKININ KULLANIMI
3.1. kişiye veya ALICI’ ya alınacak hizmetin faturası: İade edilmek istene hizmetin faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

4-TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder. 

5-ÖDEME 
5.1. Ödemenizi banka havalesi veya EFT,  yaparak, sitemizde yer alan  banka hesabımıza (TL) 
yapabilirsiniz.
5,2,.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile online ödemeden yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde işlem sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.